Gisteren vond de Algemene Jaarvergadering van 2025 plaats. Traditiegetrouw werd de bijeenkomst geopend met een minuut stilte ter nagedachtenis aan de leden die ons het afgelopen jaar zijn ontvallen. Vervolgens blikte voorzitter Frank terug op het afgelopen jaar. Hij meldde verheugd dat het ledenaantal opnieuw is toegenomen en dat de meeste wedstrijden goed bezocht werden.

Het tweede agendapunt betrof de notulen van de vorige jaarvergadering, die zonder opmerkingen unaniem werden goedgekeurd.

Daarna was het mijn beurt als penningmeester om de financiële cijfers van het afgelopen jaar toe te lichten. Na enkele jaren van verlies konden we vorig jaar gelukkig weer winst noteren. Ook kon ik melden dat er de afgelopen jaren bewust is gespaard voor het 15-jarig jubileum van onze club. Dit gespaarde bedrag zal worden ingezet om vanaf 10 februari, de oprichtingsdatum van de club, na elke wedstrijd een consumptie aan de deelnemers aan te bieden.

Marion Vlaar nam het wedstrijdprogramma met de aanwezigen door en vertelde daarbij dat de uitwisselingen met andere verenigingen is stopgezet. Als alternatief wordt overwogen om een keer met een grote groep op een andere golfbaan te gaan golfen (de Koggen on tour). De Spierdijkcup krijgt dit jaar een ander formaat en wordt in het eerste weekend van juli gespeeld (vrijdag, zaterdag en zondag). Ze maakte ons ook al weer lekker voor het jaarfeest dat dit jaar nog specialer schijnt te worden.

De Regel&Handicap Commissie gaf aan dat zij graag via de mail vragen over de spelregels binnenkrijgen die zij dan proberen te beantwoorden via een video. Ook gaf Jos van der Werf aan dat leden die hun kennis willen opfrissen een afspraak kunnen maken met Dick MacKaaij die hen dat tijdens een rondje golf zal voorlichten over de uitvoering van de verschillende regels.

De baancommissie was zeer goed te spreken over de samenwerking met de golfbaan. Er was veel enthousiasme over de voorgestelde verbeteringen om de baan uitdagender te maken. Wel waren er enkele vraagtekens bij het voorstel om vanaf februari vierballen een extra tijdslot te geven, zodat er meer rust in de baan ontstaat. Zoals Klaas-Willem aangaf, betreft dit een proef. Als het niet naar wens werkt, zal er een alternatief worden gezocht. Het succes van dit initiatief hangt ook af van de spelers die na een vierbal starten. Zij zullen meer rekening moeten houden met hun voorgangers en zich strikt aan de starttijden moeten houden. Om dit te ondersteunen, wordt er binnenkort een klok geplaatst bij hole 1.

Karel Visser besprak kort even de werkzaamheden van de sponsorcommissie en de Club van 100. Hij was verheugd de komst van 3 nieuwe sponsoren te kunnen vertellen: Xella voor de woensdagavond, Da Gigi voor de herenmiddag en Agriteam voor de birdie balletjes.

Cees Siekerman gaf aan zeer gelukkig te zijn met de manier waarop Nighel en Rick van golfschool Spierdijk te werk gaan met onze jeugd. Hij deed verder een oproep voor nieuwe jeugdcoaches.

Namens de redaktie van de Fore! gaf Marian de Vries aan dat de nieuwsbrief inmiddels 750 abonnees heeft en dat 75% de nieuwsbrief ook daadwerkelijk leest. Ze vertelde ook dat ze benieuwd was naar het succes van een nieuwe rubriek: de Foremarkt!

De vergadering werd om 21.15 uur afgesloten. Onder het genot van een consumptie werd er in het clubhuis nog wat nagepraat.

Guus