width=De vlag kan in top. En met uw welnemen heeft een aantal bestuurs- en commissieleden er samen met het baanmanagement meteen maar een glas op gedronken. De Nederlandse Golf Federatie (NGF) immers heeft GC De Koggen per brief laten weten dat de club ‘op grond van een positieve rapportage’ het D-lidmaatschap is verleend. Voor de liefhebbers: ons clubnummer wordt 743.

De nieuwe status is voor zowel club als baan van groot belang. Onze leden kunnen nu hun Q-kaarten ook individueel lopen (in plaats van alleen maar in wedstrijden) en voor greenfeespelers wordt onze home course plotseling een stuk interessanter nu ze (met sticker!) net zoveel qualifying-rondjes kunnen maken als ze zelf willen. Ook kan nu op onze baan het officiële Golf Vaardigheidsbewijs (GVB) worden afgenomen.

Een blije secretaris Barbara Wasch van GC De Koggen: ‘Eerlijk gezegd heeft het allemaal langer geduurd dan ons lief was, maar uiteindelijk mogen we natuurlijk blij zijn dat de NGF ons nauwelijks een jaar na de oprichting van onze club al een officiële status heeft verleend. We moeten daarvoor vooral onze commissieleden dankbaar zijn. Zij hebben in no time allerlei cursussen moeten volgen en hebben daar enorm veel vrije tijd voor opgeofferd. Fantastisch.’

De secretaris verwacht overigens dat de D-status na mei (als een beoordelingscommissie van de NGF een kijkje komt nemen) nog een stukje zal worden opgeschaald. ‘Maar dat is nu van secundair belang. De grootste golfclub van de ANWB heeft ook de D-status alleen en uitsluitend. We zijn dus in goed gezelschap. Daarbij heb ik vernomen, dat de NGF overweegt die verschillende statussen in de toekomst af te schaffen. Dus waar praten we over.’